Varer: Guardian Træsæbe Natur

Guardian Træsæbe Natur

129,00 kr.

Guardian Træsæbe Natur anvendes til beskyttelse og pleje af ubehandlet eller sæbebehandlet træ. Produktet er kogt på palmekerneolie og kokosolie og indeholder hverken parfume, farve, optisk hvidt eller blegemiddel. Træsæben er færdigblandet og klar til brug. Guardian Træsæbe Natur er testet af Teknologisk Institut og tildelt ”Indeklimamærket”.

Produkt detaljer

Produkt Mål

600 ml

Materialer

Træsæbe natur

Produkt Beskrivelse

Guardian Træsæbe Natur, et unikt produkt, er færdigblandet og klar til brug. Anvendes på ubehandlet eller sæbehandlet træ. Guardian Træsæbe er kogt på palmekerneolie og kokosolie, indeholder ikke parfume, farve, optisk hvidt eller blegemiddel. Påfør Guardian Træsæbe i træets åreretning med blød, fnugfri klud eller svamp. Behandles bordplader, bør begge sider behandles. Ved behandling af egetræ, vil garvesyren i enkelte tilfælde komme til overfladen og derved vil træet fremstå mørkere. Dette er ikke en fejl, men blot en naturlig reaktion. Garvesyren kan vaskes ud med en blanding af varmt vand og Guardian Trærens. Det anbefales at anvende Guardian Træsæbe 4 – 6 gange årligt. Guardian Træsæbe er testet af Teknologisk Institut og tildelt ”Indeklimamærket”.

Få 20%

på dit næste køb

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få adgang til et univers fyldt med inspiration, særlige tilbud, eksklusive begivenheder samt meget mere.

Vær opmærksom på at rabatkoden gælder ikke i forvejen nedsatte varer, Særlige Priser samt udvalgte Special Editions.